| Регистрация | Вход | Приветствую Вас Бродячий ниндзя | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: VardAlex, Андреи  
Форум » В этом разделе каждый Чунин может создать свою тему! » Создаем свои темы здесь! » Інтэрв'ю Мікіа Ікемота аўтара БАРУТА (Спасылка на арыгінал: https://www.shonenjump.com/mangaplus)
Інтэрв'ю Мікіа Ікемота аўтара БАРУТА
HanzoДата: Воскресенье, 10.02.2019, 15:27 | Сообщение # 1
Ниндзя класса D
Группа: Чунин
Сообщений: 199
Награды: 102
Репутация: 165
Статус: Offline
Мікіа Ікемота, мастак мангі, які дапамагаў Масашы Кішымота ўсюды па серыі "НАРУТА" і які зараз набірае штомесячную серыю "БАРУТА - наступнае пакаленне НАРУТА", на штотыднёвік ShonenJump, непасрэдна адказвае на нашыя пытаньні !!!


"БАРУТА - НАРУТА ФІЛЬМ -" быў пачаткам сюжэту Барута

- У першую чаргу, калі ласка, коратка скажыце нам як "БАРУТА - наступнае пакаленне НАРУТА -" ажыццёўлены як серыя.

Ікемота: Барута, нароўні з Сарадай і іншымі персанажамі, спачатку з'явіўся ў "БАРУТА - НАРУТА ФІЛЬМ -", які быў заключным тэатральным асобным выпускам серыі НАРУТА. Паколькі фільм паказаў шмат інтрыгуючых персанажаў, шмат прыхільнікаў выказалі сваё жаданне назіраць яго працяг.
Аднак мангака Кишимото не намерваўся напісаць болей сюжэтаў аб Барута і яго сяброў, такім чынам, ён прапанаваў, каб я зрабіў працяг.

- Да гэтага часу ў серыі, якой была самая важная сцэна для Вас, асабіста?

Ікемота: сцэна знаходзіцца на самай справе ў фільме. Была сцэна ў 9-м эпізодзе, дзе Барута стварае гіганцкі Разэнган разам з Нарута. Я быў у сінхранізацыі з Барута, цягнучы эскіз, паколькі я адчуваў важнасць шэрагу НАРУТА і яго доўгай гісторыі ў канцы.

- Вы заўсёды эмацыйна далучаны да персанажаў, калі Вы малюеце іх?

Ікемота: Ну, я мяркую так. Большую частку часу я цесна прывязаны да кожнага персанажа, якога малюю. У гэтым сэнсе для мяне лягчэй суперажываць Сарадзе, Кавакі і галоўным героям, акрамя галоўнага героя.
Паколькі дзеянні Барута ў значнай ступені перадвызначаныя ў асноўнай сюжэтнай лініі, у яго апісаннях ёсць шмат абмежаванняў. З іншага боку, у мяне ёсць больш свабоды з іншымі персанажамі, такім чынам, іх лягчэй адлюстраваць.

Дызайн персанажаў у БАРУТА нараджаюцца ад натхнення

- Касцюмы і іншыя дызайны ў НАРУТА і БАРУТА даволі ўнікальныя. Адкуль бяруцца ідэі для дызайну персанажаў?

Ікемота: Для кожнага персанажу ролю і асобу я вызначаю спачатку, і я праектую яе эскіз на аснове свайго асабістага ўражання. Затым я правяраю іншых існуючых персанажаў ў серыі НАРУТА, каб пазбегнуць накладання дызайну. Я ўяўляю новых персанажаў толькі пасля таго, як я даведаюся, што няма ніякай праблемы дублявання.

- Ці азначае гэта, што Вы проста візуалізуеце сваё ўражанне, як дызайн персанажаў, а не спасылаецеся на якісьці пэўныя крыніцы?

Ікемота: Так. Мой дызайн персанажаў непасрэдна адлюстроўваюць мае першыя ўражанні. Калі я быў памочнікам па серыі НАРУТА, мангака Кішымота папрасіў, каб я стварыў дызайн для некаторых персанажаў. Так, я думаю, што ў мяне ёсць дастаткова навучання і вопыту праектаваць новых персанажаў для серыі.

- Ці ёсць якая-небудзь канкрэтная вобласць у маляванні і дызайне, дзе Вы звяртаеце пільную ўвагу?

Ікемота: Я заўсёды стараюся пазбягаць нешта занадта арыгінальнае, цесна выраўноўваючы мой стыль з арыгінальнымі НАРУТА і БАРУТА. Містэр Кішымота часта кажа мне рабіць "вочы і раты вялікімі", паколькі меншыя вочы і раты пакідаюць персанажаў бездухоўнымі.
Акрамя таго, я асцярожны, малюючы Барута, які ўзаемадзейнічае з іншымі персанажамі, паколькі яны часта маюць тэндэнцыю закранаць мой стыль.
Напрыклад, калі Барута ўзаемадзейнічае з Тента, персанаж, уведзены ў 11-м эпізодзе, ёсць столькі сцэн, дзе Барута выстаўляе дзіцячыя эмоцыі, што малюнак становіцца трохі дзіцячымі таксама. Пасля таго, як Кавакі далучыўся да гісторыі, Барута пачаў часам выглядаць перарослым, таму што Барута становіцца відавочна мяцежным ў прысутнасці Кавакі. Такія ваганні маіх выразаў – гэта то чым я павінен заняцца ў будучыні.

БАРУТА і замежныя фанаты

- Вы калі-небудзь сустракалі фанатаў БАРУТА за межамі Японіі?

Ікемота: Летась у мяне была магчымасць пагутарыць з фанатамі ў Lucca Comics & Games ў Італіі. Гэта была падзея падпісання, і так як допуск быў вызначаны латарэяй, шмат фанатаў не маглі ўвайсьці ў месца правядзення. Сярод тых няўдалых фанатаў быў маленькі хлопчык, і ён расплакаўся і сказаў, "Чаму мы не можам увайсці ?!" Мне было вельмі шкада яго, але ў той жа час быў рады, ведаючы, што нехта любіць БАРУТА з такiм захапленнем.
Акрамя таго, пасля сумоў'я ў вялікай зале да мерапрыемства група фанатаў наблізілася да мяне і сказала, "Ёсць нешта, што мы хочам прадставіць да Вас". Гэта была ілюстрацыя, якая літаральна паказвае усіх персанажаў БАРУТА, якія калі-небудзь з'яўляліся ў серыяле. Нават безімяныя былі паказаны, намаляваныя ў маленькіх кутах. Быў узровень энтузіязму, які я ніколі не адчуваў раней. Я быў глыбока крануты і адчуваў сябе шчыра удзячным.

- Ці ёсць якія-небудзь асноўныя моманты ў БАРУТА, якія Вы асабліва хацелі б рэкамендаваць замежным фанатам?

Ікемота: Што да будучага развіцця гісторыі, яна будзе круціцца вакол Кавакі, такім чынам, я не хачу, каб фанаты прапусцілі гэта. Я хачу, каб яны глядзелі, як адносіны паміж Кавакі і Барута ператвараюцца, і як гэта звязваецца з ўступнай сцэнай 1-га эпізоду.
Акрамя таго, мая жывапісная манера ў БАРУТА трохі больш рэалістычная, чым у НАРУТА, такім чынам, Вы маглі б атрымліваць асалоду ад некалькі больш інтэнсіўнымі апісаннямі персанажаў, фонавых будынкаў і пейзажаў.


Развязак скончыць гісторыю БАРУТА

- У Вас ёсць якая-небудзь мэта ў завяршэнні серыі БАРУТА ў будучыні?

Ікемота: Мой галоўны прыярытэт - скончыць ўсю гісторыю БАРУТА. Аднак я не хачу, каб гісторыя расцягнулася занадта шмат. Паколькі ў арыгінальнага шэрагу НАРУТА ужо ёсць цэлых 72 тому, я спадзяюся скончыць гісторыю ў 30 тамах, каб утрымаць усю сагу ў ста тамах у цэлым.

- Нарэшце, Вы можаце прапанаваць паведамленне чытачам гэтага артыкула?
Икемото: Вы можаце бясплатна прачытаць столькі мангі на MANGA PLUS, таму, калі ласка, папесціце сябе! Калі вам падабаецца БАРУТА, калі ласка, падумайце і пра набыццё друкаванай версіі!!!
 
wiskaniolДата: Понедельник, 24.01.2022, 04:17 | Сообщение # 2
Ниндзя класса D
Группа: Генин
Сообщений: 65
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
[url=https://Hydraruzxpnew4afff.com/]
зеркала тора гидра[/url]
<a href="https://Hydraruzxpnew4afff.com/">
гидра зеркало оригинал как проверить</a>
 
Форум » В этом разделе каждый Чунин может создать свою тему! » Создаем свои темы здесь! » Інтэрв'ю Мікіа Ікемота аўтара БАРУТА (Спасылка на арыгінал: https://www.shonenjump.com/mangaplus)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Flafster | Naruto-Uzumaki.uCoz.Ua 2008–2024 | Обратная связь
Все материалы на сайте предназначены исключительно для домашнего ознакомительного просмотра.